• Hanbiť sa nemusia ani naši šikovní škôlkari.

• Momentálne sa učia škôlkári o ľudskom tele. Vytvorili originálne nafukovacie pľúca, ktoré sa nafukujú a vyfukujú. p. učiteľka ich pripevnila na nástenku. Fakt pekné... čo poviete???

Ešte snáď chýbajú na ukážku fajčiarske a COVIDOVÉ pľúca... Ale je to  na veľkú pochvalu.

• Prváci sa snažia

• Na SJL je pani Klobušická s pokrokmi prvákov spokojná. Vyjadrila sa takto - "Už čítame vety :) . Vieme určiť 1. pismeno v slove...  Ide nám to."

• DUŠIČKY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album "DUŠIČKY".

Je čas na zamyslenie a zamýšľanie sa. Blíži sa koniec roka a stále živé a nekonečné témy sú opäť v centre pozornosti: KTO som, odkiaľ pochádzam, kde som teraz a kam kráčam. Komu vďačím za dobro vo svojom živote... Chcem vzdať niekomu česť? Putujem, či stojím na mieste...

Zaujali nás myšlienky:

Podstatou našich sviatkov je láska, viera v Boha a úcta. A tej úcty – aj pre etikárov v tejto dobe nikdy nie je dosť. Aj vďaka naším tradíciám máme čo robiť v škole: vyrábať vence a odniesť na hrob tam, kde nik nechodí, zapáliť sviečku, pomodliť sa a kto neverí zaspomínať- veď aj neveriaci, tak ako veriaci umierajú a majú miesto posledného odpočinku, ktoré si zasluhuje úctu a nie maškarádu alebo ignoráciu.

Viac na https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/612/halloween-ci-dusicky

• Záložka spája školy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka spája školy. Prihlásili sme sa do krásneho projektu  na podporu čítania a lásky ku knihám. Vytvorili sme záložky do kníh, ktoré spolu s propagačným materiálom posielame do družobnej školy v Čechách. Od nich očakávame ich práce a tešíme sa na kamarátstva, výmenu skúseností a rast všetkého čo nás môže obohatiť.

• Hodina geometrie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hodina geometrie. Aj hodina matematiky môže byť netradičná a zážitková. Niekedy vystriedajú aj 3 učebne, kde môžu vykonávať rôzne činnosti a overovania. Deti majú radi to, čo si sami overia a skúsia.

• Družina

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Družina. Prišli sa pochváliť. V školskom klube deti vytvárajú rôzne veci. Prišli sa pochváliť, hrdí na svoje krásne výtvory a vlastnú šikovnosť. Okrem iného- robia i množstvo iných zaujímavých vecí a výtvorov a nie všetky sa prezentujú tu (dokonca hrali i divadlo)... Dúfajme, že budú vedieť odceniť i snahu družinárok a ich úsilie.

• Policajti v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Policajti v škole. Policajti predviedli v našej škole skutočné majstrovstvo. Policajní psovodi ukázali poslušnosť a spoluprácu zvierat a človeka na dobrý účel. Predviedli deťom zo škôlky a školy ukážky rôzne vyšľachtených psíkov. Deti mali obrovskú radosť a žasli nad šikovnosťou a poslušnosťou nielen psíkov, ale i nad umením policajtov. O radosti z fyzického kontaktu s niektorými psíkmi je asi aj zbytočne písať...

• Slávik SLOVENSKA

• Školské kolo by sa mohlo volať Hradniansky SLÁVIK

Je náročné postaviť sa pred publikum a spievať. No bola to krásna súťaž a hlasy hodné obdivu.

Poradie:

v kategórii:  1. ročník - 1. miesto Júlia Killiánová; 2. miesto Marek Szabo; 3. miesto Paulínka škultétyová

2. a 3. ročník -  1. miesto Slávka Varhaníková; 2. miesto Nina Gúňovská ; 3. miesto Matej Richtárech

4. ročník-  1. miesto Melánia Korčeková; 2. miesto Vanessa Janíková; 3. miesto Laura Petríková

Celkovou víťazkou sa stala   Slávka Varhaníková

• Šach

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šach .

Áno... Toto je krásne a dôležité... Pestujeme vlastnosť- najprv mysli... potom konaj. Rôznorodá a bohatá činnosť, na prospech všetkých.

• Didaktické hry 2021

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Didaktické hry 2021 (14.9.2021)

Evakuácia školy, pohyb v prírode a v neznámom teréne, primeraná opatrnosť, orientácia a bezpečnosť, zdravotná príprava, CO...  Teda poučenie o mnohých veciach spojené s radosťou detí, zdravým pohybom, zážitkami, budovaním vzťahov a s bezpečným návratom domov... Naša škola je fajn a je nám spolu dobre. Vďaka všetkým, ktorí sa o to pričinili.

• Začiatok školského roka 2021_2022

• S radosťou sme privítali naše deti v škole, ale i v škôlke. Treba vykročiť vpred a popasovať sa s novým školským rokom. Veríme, že vírus... nebude našu snahu ničiť.

• Prerušenie prevádzky MŠ

• Na základe dohody so zriaďovateľom, podľa  vyhlášky MŠ 306/2008  §2 ods. 6, v zmysle školského poriadku MŠ a chorobnosti detí v MŠ-

-riaditeľ školy rozhodol o prerušení prevádzky materskej školy od 8. 9.2021 ( streda) do 10.9.2021 (piatok) vrátane. Prevádzka MŠ sa obnoví od pondelka 13. 9. 2021.

Ďakujeme za porozumenie