• Predbežný oznam o zápise do 1. ročníka základnej školy

• Po dohode so zriaďovateľom Vám oznamujeme termín konania zápisu do 1. ročníka našej základnej školy.

Zápis sa uskutoční 9. apríla 2024 (utorok) v čase od 13:00 do 16:00hod. v prvej triede našej základnej školy.

Podrobnosti a bližšie informácie k zápisu oznámime koncom mesiaca marec.

• Pytagoriáda školské kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda školské kolo.

Dňa 12.12.2024 sa konalo školské kolo PYTAGORIÁDY. Táto súťaž nie je iba o správnosti, ale aj o rýchlosti. Zúčastnilo sa jej 7 žiakov z tretieho ročníka, z ktorých boli úspešní 4 žiaci a z nich jeden postupuje na okresné kolo. Za 4. ročník sa PYTAGORIÁDY zúčastnilo 9 žiakov, z ktorých 6 bolo úspešných a dvaja z nich boli pozvaní do okresného kola.

Okresného kola by sa mali zúčastniť títo žiaci: Marek Szabo(3. ročník) Lukáš Bebjak a Matej Richtárech (4. ročník). Prajeme im veľa šťastia a úspešnosti v tejto súťaži.

• Hviezdoslavov Kubín 2023_24

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín 2023_24.

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2023/2024

Poézia, krásne slová a príbehy zjemňujú ľudskú dušu, píšu do nej ozveny, kreslia údiv a mnohé otázniky.

Dňa 10.1.2023 sa na škole konala súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Táto súťaž učí deti vystupovať pred inými, ovládnuť stres, trému.  Učí ich byť i kultúrnym divákom, ale aj mnoho iných užitočných vecí.

Nie každý bude básnik, ani kvalitný recitátor. Je ale potrebné povedať, že deti sa skutočne snažili a mnohé podali úctihodný výkon. Určite si odniesli skúsenosť, spomienky  a emócie, na ktoré sa nezabúda.

Súťažilo sa tradične v dvoch kategóriách, poézia, próza. Žiaci si mohli vybrať. Svoje recitačné schopnosti nám predviedli aj prváčikovia, a zároveň si mali možnosť vyskúšať, čo ich v budúcom školskom roku čaká.

Umiestnenie žiakov:

Poézia

1.  Varhaníková Slávka / 4. ročník/
              2. Szabo Marek /3. ročník/
              3. Masárová Lucia /3. ročník/

Ježík Tomáš /2. ročník/

Próza

1. Amélia Peťkovská  /3. ročník/
              2. Alexandra Kollárová /3. ročník/
              3. Bebjak Lukáš /4. ročník/

Fodreková Alžbeta /4. ročník/.

• Opäť sa uchádzame o 2% z Vašich daní.

• Kto môže- nech pomôže.

• Ak máte priateľa i mimo školy, má čo darovať a bol by ochotný prispieť 2% z dane- budeme vďační aj za Vaše-naše deti. Vďaka sa vracia vždy nakoniec k darcovi.

Akuáne tlačivá a info je v sekcii "Dokumenty, tlačivá, info 2%"