• Obvodné kolo 70. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Do fotogalérie bol pridaný nový album.

Obvodné kolo 70. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín v Trenčíne bolo pre našu školu mimoriadne úspešné.

Zúčastnili sa ho dvaja naši šikovní žiaci z tretieho ročníka. Jedným z nich bol Mareček Szabo, ktorý sa predstavil s prednesom poézie od Milana Rúfusa „O priveľkej repe“ a obsadil krásne piate miesto.

Ďalšou žiačkou bola Amelinka Peťkovská, ktorá s prózou od Jozefa Pavloviča „Ako hrášok vyhral súťaž", získala vo svojej kategórii 1. miesto a postup do okresného  kola, ktoré sa uskutoční 4. 4. 2024 v Melčiciach - Lieskovom.

Blahoželáme aj p. uč. PaedDr. Peťkovskej, ktorá deti takto kvalitne pripravila a zaslúži si od nás plné uznanie a úctivý obdiv.

Ešte raz srdečne blahoželáme a Amélii želáme veľa šťastia v ďalšom kole.

• ŠJ- prihlasovanie a odhlasovanie - aktuality

• ŽIACI ZÁKLADNEJ ŠKOLY

Prihlásiť na stravu alebo odhlásiť žiaka je potrebné 24 hodín vopred, najneskôr však do 14.00 hod. deň vopred.

DETI MATERSKEJ ŠKOLY

Prihlásiť na stravu alebo odhlásiť dieťa je potrebné 24 hodín vopred, najneskôr však do 7.00 hod. daného dňa.

Odhlásenie a prihlásenie  detí, žiakov a zamestnancov našej školy je možné - od jarných prázdnin - iba cez EDUPAGE.

Telefonicky, sms správou sa môžu prihlasovať, alebo odhlasovať iba cudzí stravníci na tomto čísle:

0951 843 001

• V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať zabalenú v jednorázovom obale (zabezpečuje školská jedáleň)  v čase od 11.00 do 13.00 hod. (Zabalenie obeda je potrebné nahlásiť vopred, najneskôr do 11:00h .)
              •  Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.
              • Dieťa (predškolák a školák ) keď nie je ani 1h v škole- nemá nárok na dotáciu na stravu a stravu musí uhradiť v plnej výške.
              •  Upozorňujeme rodičov, sledovať odhlasovanie a prihlasovanie stravy (dá sa to i vopred a i pri ospravedlnenke).

Systém úhrady za odobratú stravu.

Stravné sa bude platiť pozadu s tým, že úhrada stravného bude presne za odobraté obedy za predchádzajúci mesiac.

Do 3 pracovných dní po ukončení mesiaca dostane rodič predpis platby cez edupage s vypočítanou sumou na platbu  za predchádzajúci mesiac, splatnosť je podľa predísanej platby- spravidla do 15. dňa v mesiaci.

Problémy hláste riaditeľovi školy.

• Príbeh hudby

• Do fotogalérie bol pridaný nový album

15.2.2024 sme sa ako jedna z 300 škôl na Slovensku zapojili do sledovania online prenosu koncertu priamo zo sídla Slovenskej filharmónie, z Reduty, s názvom Príbeh hudby. Počas koncertu sme online hlasovali a vybrali nového člena Slovenskej filharmónie. S radosťou môžeme konštatovať, že takmer všetci naši žiaci dokazali podľa sluchu vybrať z troch hráčov na husle toho, kto zahral najlepšie. Ďakujeme p. Gabrielovi Rovňákovi i všetkým, ktorí sa na prenose podieľali..

• Divadlo v ODA Perinbaba

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadlo v ODA Perinbaba.

Dňa 31.1.2024 sme po polročnom vyhodnotení a rozdaní výpisov z klasifikácie - vyrazili do mesta Trenčín. Žiaci tu absolvovali prehliadku jeho historického centra /MOROVÝ STĹP, HRADNÁ ULICA, KATOV DOM, FARSKÝ KOSTOL, MESTSKÁ VEŽA, PIARISTICKÝ KOSTOL, SYNAGÓGA, SOCHA ŠTÚRA/. Nebola to iba "suchá" prehliadka, ale boli to príbehy odovzdané pútavým rozprávaním so zapojením emócií a fantázie. Deti tiež mali možnosť vidieť ďalšie súčasti mesta, ako napr. plaváreň, futbalový štadión...

Po prehliadke mesta ich čakala návšteva muzikálu PERINBABA. Nebolo to divadlo v známom prostredí školy, ale komplexný zážitok s úžasnou atmosférou, slávnostnejším oblečením, s množstvom divákov a rôznych efektov pri ktorých sme mali všetci "otvorené ústa".
              Predstavenie našim deťom veľmi páčilo a zamechalo v nich množstvo pekných spomienok. Veríme, že bolo peknou odmenou za ich polročnú prácu v škole.