• Šaliansky MAŤKO 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky MAŤKO 2022.

Dňa 20.12. 2022 na našej škole prebehla súťaž v prednese povestí ŠALIANSKY MAŤKO. Deti sa veľmi pekne zhostili svojej úlohy a naozaj bolo z čoho vyberať.  Našli sa aj takí, čo sa nepripravili, takže úloha im zostáva na január. Súťažili v dvoch kategóriách: 2. ročník a 3.a 4. ročník.

Umiestnenie žiakov bolo nasledovné:

2. ročník:

1. Saška Kollárová

2. Amélia Peťkovská

3. Miška Talianová

3. ročník:

1. Lukáš Bebjak

2. Slávka Varhaníková

3. Anetka Varhaníková

3. Arianka Peťkovská

Ceny poroty: Konta Martin, Starosta Adam

• Vianočné prázdniny

• Od 23.12.2022 do 7.1.2023 sú vianočné prázdniny a celá škola- vrátane škôlky- bude zatvorená. Posledný vyučovací deň v starom roku 2022 je štvrtok 22.12.2022 a prvý deň nástupu v novom školskom roku je pondelok 9.1.2023 .

Sme radi, že sa nám podarilo udržať prevádzku školy v tomto období chorobnosti, ale i tak bude potrebné deti poriadne doliečiť. Všetkým prajeme radostné načerpanie veľa  lásky z BOŽEJ STUDNICE- ako paliva do svojej rakety, aby sme sa dokázali dostať zdarne do cieľa a mali čo rozdávať po celý rok 2023.

• Pečenie vianočných oblátok

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pečenie vianočných oblátok.

Pani vychovávateľka Silvia preiniesla do ŠKD piecku na oplátky a podelila sa s radosťou, ktorú pociťuje  pri tejto činnosti. Zaujalo to i p. riaditeľa. V ŠKD mali deti príležitosť vyskúšať si pečenie oblátok, samozrejme s pomocou pána vychovávateľa. Táto činnosť deti zaujala, boli natešené a zvedavé, ako vlastne taká oblátka vznikne. Každý kto mal záujem, si to vyskúšal a aj svoj "výtvor" hneď ochutnal.

• Oznam k školským poplatkom a príspevkom po zasadnutí obecného zastupiteľstva.

• Dňa 12.12.2022 poslanci Obecného zastupiteľstva vo Veľkej Hradnej prijali Novelu č. 1/2022 k VZN č. 1/2019 – školský zákon.

Táto novela nadobúda účinnosť 1.1.2023.

Obsahom novely je nasledovná úprava poplatkov a príspevkov:

1. Mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole sa zvyšuje z 10,00 Eur na 15,00 Eur, platba musí byť pripísaná na účet školy mesačne do 10. dňa kalendárneho mesiaca.

2. Mesačný príspevok na činnosť školského klubu detí sa zvyšuje z 10,00 Eur na 13,00 Eur, platba musí byť pripísaná na účet školy mesačne do 10. dňa kalendárneho mesiaca.

3. Príspevok na stravu sa zvyšuje:

pre deti materskej školy      z 1,45 Eur na 1,90 Eur

pre deti základnej školy       z 1,15 Eur na 1,50 Eur

Platba musí byť pripísaná na účet školskej jedálne do 12. dňa kalendárneho mesiaca.

• Úspešná účasť žiačky na krajskom kole v šachu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Úspešná účasť žiačky na krajskom kole v šachu.

Naša žiačka Arianka bola úspešná aj na krajskom kole v ŠACHU, ktorý prebiehal na TRENČIANSKOM HRADE. Obsadila z 22 účastníčok pekné 5 miesto. Keď si uvedomíme, že súťaž nebola rozdelená na kategórie a vlastne ako štvrtáčka súťažila s dievčatami až po 9. triedu, je jej ocenenie ešte vyššie a patrí jednoznačne medzi najlepších v kraji Srdečne blahoželáme, pretože preukázala obrovskú kvalitu a mieru talentu pre túto kráľovskú prenádhernú hru. Ďakujeme.